Kültür

Westworld ne zaman geri dönecek?

Ekleyen 21 Ekim 2017 Yorum Yok

Kovboy rolündeki robotların oyunu Westworld (Batı Dünyası)’ün ilk sezonunda HBO büyük başarı topladı ve Game of Thrones’tan sonra nihayet herkesin beklediği bir dizi oldu. Ne yazık ki şirketin dizinin ilk sezonunu yapması üç yıl sürdü ve 2. sezon için böyle uzun beklenmeyecek olsa da bir kez daha saat gibi işleyen bir gösteri promiyeri olmayacak.

Westworld ikinci sezonunda TV ekranlarımıza ne zaman dönecek ve nereden izleyebiliyor olacağız?

Westworld 2. Sezon Ne Zaman?

Şöyle bir şey var, yılın sonuna kadar parka tekrar dönmeyi unutabilirsin: 2018’e kadar hiç bir şey göremeyeceğiz.

HBO , ilk sezon 2016’da yayınlanırken ikinci sezonun çekileceğini doğruladı ama ikinci seri için bir yıldan fazla bir zamanın gerekeceğini açıkça belirtti ve şimdiye kadar 2018’in baharında yeni sezonun başlayacağı sözünü verdi.

2. Sezondan Neler Bekleyebiliriz?

Dizinin ikinci sezonuna dair henüz fazla bir şey bilmiyoruz, ancak birkaç fikrimiz var. Comic Con’daki resmi fragmanda (yukarıda), robotların son bölümlerdeki olaylardan sonra bayağı şiddetli bir intikam alacağına dair ipuçları veriyor, kaplansa o bölümde altüst edilen Samurai Dünyasını ziyaret edeceğimizi işaret ediyor. Ya da çok merak ediyorsanız, fragman ilk haftanın çekimlerinden oluştuğu için daha göremediğimiz çok şey var.

Kaç Bölüm Olacak?

İlk sezonda olduğu gibi, toplamda 10 bölüm olacak.

Hangi Karakterler Geri Dönecek?

İlk sezonun oyuncularının çoğu hayatta kalacakmış gibi görünüyor -en azından kurtarılan karakterler.

Evan Rachel Wood, Thandie Newton, James Marsden, Jeffrey Wright ve Ed Harris Comic Con fragmanında olduğu gibi dizide oynayacaklar.

Belki de şaşırtıcı bir şekilde Jimmi Simpson da geri dönecektir. Son olarak Ed Harris, Siyah Giyen Adam’ın genç versiyonu olarak gösterildi ve Twitter’da oynadığı karakterin evriminin ayrıntılarını daha fazla dolduracağını onayladı.

En büyük soru işareti Anthony Hopkins, parkı yaratan Robert Ford finalde öldürülmüştü. Bu olay oyuncunun aynı karakter ya da bir andoidle geri dönmesinin imkansız olduğu anlamına gelmiyor ama şu ana kadar Hopkins ve HBO bu konuda sessiz kaldı.

Yeni Karakter Var mı?

Tabii ki de evet sürpriz olmayacak bir şekilde parkta yeni birkaç yeni karakter olacak. Muhtemelen en önemlisi Deadline’ın tarif ettiği gibi parkı en son en karanlık saatinde ziyaret eden Westworld’deki savaştan kurtulan Leftover’ın yıldızı Katja Herbers.

Bu arada Variety (Gustaf Skarsgard, Vikings), Fares Fares, ve Betty Gabriel’in diziye katılacağı bildirildi. Skarsgard, Sahadaki Beyaz Yakalı Rahat Adam olan Karl Strand’ı canlandıracak; Fares, Antoine Costa adlı yeni teknolojiyi ve Gabriel paktaki kiralık katil Maling’i oynayacak.